به نام حق

کارگروه آموزش زبان انگلیسی کانون خیرین بانوان ذوب آهن اصفهان از هفته ها قبل از آغازین روز نمایشگاه توانمندیهای دهه فجر مشغول برنامه ریزی و تهیه و تدوین موارد مورد نیاز و آموزش نیروهای همکار در نمایشگاه بود و با همکاری همدلانه گروه بسیار توانمند عزیزان همکار توانست برنامه هایی متنوع شامل فعالیتهای آموزشی و مسابقات متنوع در چهار رده سنی پیش دبستانی، کودک، نوجوان و بزرگسال به بازدید کنندگان ارائه نماید.

غرفه کارگروه آموزش زبان انگلیسی با فضایی کاملا آموزشی و دکور و تزیینات انگلیسی جذاب و شاد خود که با ایده های خلاقانه همکاران ما در این بخش به شکل نهایی خود در آمد، به دلیل گویا بودن تزییناتش نیازی به معرفی نداشت.

در ورودی غرفه خرگوش مهربان ما به به بازدید کنندگان سلام و خوشامد گفته و با همکاری دیگر پرسنل گرانقدر این بخش آنها را به بخشهای مختلف فعالیتهای غرفه راهنمایی می کرد. این کاراکتر به یکی از محبوبترین کاراکترهای نمایشگاه تبدیل شد و تقریبا همه بازدید کنندگان غرفه با این کاراکتر جذاب عکس یادگاری گرفتند.

در بخش پیش دبستانی همکاران متخصص ما در زمینه آموزش زبان انگلیسی به کودکان، به آموزش و هدایت کودکان برای فعالیتهایی همچون نقاشی و رنگ آمیزی حروف الفبای زبان انگلیسی پرداختند. نقاشی ها و برگه های رنگ آمیزی شرکت کنندگان تا روز پایانی برگزاری نمایشگاه در غرفه نصب شد و در روز پایانی از بین نقاشی های کودکان به قید قرعه به چند نفر از برگزیدگان هدایایی تقدیم شد. همچنین یکی از فعالیتهای جذاب این بخش طراحی خلاقانه تصویر حیوانات بر پایه نام آنها به زبان انگلیسی با هدف آموزش غیر مستقیم تکنیک تداعی تصویری به رده سنی کودک بود و توسط یکی از همکاران آموزش دیده ما بر روی وایت بورد به کودکان آموزش داده شد.

در بخش کودک، عزیزان همکار ما مسابقاتی چون تکمیل تصاویر dot-to-dot در دو سطح ساده و سخت و مسابقه مرتب کردن صفحات داستان در دو سطح ابتدایی و متوسطه برگزار نمودند که این مسابقات همه می بایست با توجه به سطح مسابقه و سن شرکت کنندگان در مدت زمانی محدود از 2 دقیقه تا 5 دقیقه به اتمام می رسید. این فعالیت به این دلیل که همزمان ساده ولی چالش برانگیز بود یکی از محبوب ترین فعالیتهای کودکان در این غرفه به حساب می آمد. در پایان به برندگان هر یک از این مسابقات هدایایی چون اقلام لوازم التحریر و گلدانهای گل که بر روی هر یک پیامی در حمایت از محیط زیست به زبان انگلیسی نصب شده بود، تقدیم شد. هدف از اهدای این گلدانها اولا یادآوری بحرانهای زیست محیطی همچون کمبود آب، آلودگی آب و هوا، آلودگی محیط زیست و نقش موثر گیاهان در سلامت زندگی انسان به نسل جوان و آینده سازان این مرز و بوم و در وهله دوم بواسطه ایجاد چالش در خواندن و درک مفهوم جملات نقش شده بر روی هدایا، ایجاد انگیزه در کودکان و نوجوانان برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی بود.

در بخش نوجوان فعالیتهای متنوعی همچون تهیه کاردستی آموزشی درخت سه بعدی که فعالیتی هنری و آموزشی جهت تدریس نام چهار فصل می باشد و نیز تهیه تقویم مادام العمر با استفاده از قطعات مکعب چوبی با هدف آموزش غیر مستقیم نام و ترتیب ماه ها و با ارائه روش و هدایت های آموزشی همکاران عزیز ما در این بخش به بازدید کنندگان نوجوان ارائه شد. این کاردستی ها پس از اتمام کار به تهیه کنندگان به عنوان یادگاری تقدیم می شد. همچنین در بخش نوجوان، مسابقه مرتب کردن داستان که سطحی متناسب با توانمندی این گروه سنی داشت اجرا شد که در پایان به کسانی که در طول مدت زمان مشخص شده قادر به ارائه پاسخ صحیح بودند هدایایی همچون اقلام لوازم التحریر و نیز گلدانهای گل کوچک با پیامهای زیست محیطی به زبان انگلیسی تقدیم می شد.

در بخش بزرگسال با استفاده از یک پازل word search نسبتا سخت که بر روی بنر چاپ و در ورودی غرفه تعبیه شده بود بازدید کنندگان بزرگسال غرفه به چالش کشیده شدند. بازدید کنندگان به ازای هر کلمه ای که پیدا می کردند ، گلدان گلی با پیامی طولانیتر و یا اقلام لوازم التحریر مناسب سنشان به عنوان هدیه از این غرفه دریافت می نمودند.

همچنین در میز پذیرش و ثبت نام همکاران گرانقدر ما از متقاضیان شرکت در دوره های آموزشی و کارگاههای یک و چند روزه مرتبط با زبان انگلیسی ثبت نام به عمل می آوردند. به علاوه کسانی که مایل به همکاری و تدریس با کارگروه زبان انگلیسی کانون خیرین بودند نیز در این قسمت با پرکردن فرم مربوط آمادگی خود را جهت همکاری اعلام نمودند.

همچنین با استفاده از مانتور نصب شده در این بخش پاورپوینتهای آموزشی که مبانی و ملزومات یادگیری زبان انگلیسی را به زبانی ساده و موجز  به بازدیدکنندگان ارائه میداد پخش می شد.

در غرفه کارگروه آموزش زبان انگلیسی برای ایجاد فضایی شاد و مفرح، برای بزرگترها نیز مسابقاتی ارائه شد.

به لطف خداوند و به همت و همکاری تک تک اعضای کارگروه زبان انگلیسی و همکاران افتخاری ما در این بخش، موفق شدیم چهار روز پربار و شاد و آموزش محور برای بازدید کنندگان این غرفه رقم زنیم. این غرفه یکی از پربازدیدترین و محبوبترین غرفه های نمایشگاه بود و امیدداریم که بتوانیم در آینده در کلاسهایمان نیز همچون یک سال گذشته آموزشهایی مفید و ماندگار در زمینه زبان انگلیسی به خانواده بزرگ ذوب آهن تقدیم نماییم.