كار گروه صنايع دستي :

اين كارگروه  يكي از شاخه هاي فعال كانون خيرين بانوان ذوب آهن مي باشد . و همزمان با ميلاد امام رضا (ع) در آبان ماه 1394 فعاليتهاي كليدي خود را با 11 مربي داوطلب در اين امر خير آغار و به حول و قوه الهي همراه با كارگروه هاي ديگر وبا تشكيل نمايشگاهي در دهه فجر 1394تركيب با صنايع غذایي شروع به كار نموده و با گذشت يك سال و نيم به تعداد مربيان اين دو رشته افزوده شده و به دليل انبوه متقاضي و وسعت يافتن اين دو رشته و استقبال و تقاضاي مراجعين اين دو گروه به صورت تفكيك شده ولي با اشتراك مربيان در دو رشته به كار خود ادامه داده و در حال حاضر در رشته صنايع دستي بيش از دهها رشته در حال فعاليت مي باشند .

از جمله رشته هاي  :

خياطي –گلدوزي -  بافتني - چرم دوزي- بدليجات- تاج عروس- گلسازي- فرشينه- ربان دوزي- سرمه دوزي- تابلو فرش- درويش دوزي- پته دوزي- شمع سازي- فرانز- ويتراي-گليم فرش- گوني بافي – خمير چيني و ....

 

مربيان فعال در اين كارگروه سركار خانمها :

 مقيمي(نماينده كار گروه) -سپياني – زماني - طاهري – اصلاني- رجبي-  صميمي-نجفي– راستي – آقايي - عباسي زاده - هوشمند-  زنگنه – حيدري

 آغاز كار اين گروه از 28/01/1395 بوده و تاكنون با همت كل افراد خير اين كانون به حول وقوه الهي ادامه دارد.

 

 

****************************************************************************

در سال جدید کارگروه هنر وصنایع دستی کانون خیرین ذوب اهن فعالیت خودرا طبق روال سال گذشته ادامه داده است سرکار خانم مقیمی سرگروه صنایع دستی کانون گفت:"به حول و قوه الهی با شروع سال جدید کلاسهای هنری کانون به همت مربیان این گروه و استقبال فراوان مردم و هنر دوستان  به نحو احسن شروع شده و الان به نیمه پایانی دوره ها نزدیک میباشد.کلاسهای خیاطی .گلدوزی.بافتنی. فرش بافی. چرم دوزی. بدلیجات.سرمه دوزی.پته دوزی .روبان دوزی.و......از جمله کلاسهای هنری این کانون میباشد که همزمان با هم در فرهنگسرای امام رضای فولاد شهر و شفق اصفهان برگزار می باشد.

لازم به ذکر است که کلاس آموزش فرشینه با14 کارآموز ودر 5جلسه برگزار گردیده وهفته آینده این کلاس به اتمام خواهد رسید.

همچنین کلاس آموزش پخت نان طی 7جلسه وبا مربیگری سرکار خانم مستاجران در مجموعه شفق و فولادشهر در حال برگزاری می باشد.

 

با شروع ترم جدید در مجموعه فرهنگی ذوب آهن واقع در شفق اصفهان ،آموزش چرمدوزی  در دو سطح مقدماتی و تکمیلی ، شروع شده ،برای ترم مقدماتی آموزش انواع دوختها ، کیف پول،جا کارتی و جا کلیدی،کیف آرایش و جامدادی و....  درنظرگرفته شده است ،که تا بدین جا آموزش جاکارتی و کلیدی داده شده.

برای ترم تکمیلی هم که شامل کیفهای بزرگ مثل کیفهای زنانه،حمایل ،مدارک و کوله پشتی می باشد طی دو جلسه اخیر آموزش دو نمونه کیف شب داشتیم.

در طی این دو ترم علاوه بر آموزشهای فوق ، انواع بافتهای تریشه نیز گنجانده شده ؛ که در تهیه انواع دستبندها ،دسته های کیف و ... کاربرد دارند.

 

قابل ذکر است که در ترم گذشته کلاس آموزش ساخت عروسک نیز برگزار شده است"

جهت ثبت نام در ترمهای جدید همکاران گرامی آماده پذیرش می باشند.