۱۳۹۵/۰۷/۲۴

سفره حضرت علي اصغر (ع)در فرهنگ سرای امام رضا گسترانيده شد

 همزمان با شب شهادت حضرت علی اصغر (ع) پنج شنبه 15 مهرماه به همت کار گروه های صنایع غذایی ، قرآن و عترت و صنایع دستی کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت با همکاری کادر اداری فرهنگ سرای امام رضا (ع) فولادشهر سخنرانی با موضوع جلوه عقلانیت درقیام امام حسین (ع)، نوحه سرایی و قرائت زیارت عاشورا  همچنین گسترانیدن سفره حضرت علی اصغر (ع) در فرهنگ سرای امام رضا (ع) فولادشهر برگزار شد.

مریم غازی از اعضای کار گروه قرآن و عترت ،  قیام عاشورا  را از منظر عقلانیت مورد بررسی قرار داد وگفت : در دین اسلام عقل منزلت بسیار والایی دارد و بنیان نهضت حسینی نیز بر عقل سلیم  و اندیشه صحیح استوار است.

وی افزود : حضرت امام حسین (ع) عاقل ترین انسان ها هستند زیرا به دنبال حق رفتند وبرای حفظ دین و احیای سنت نبوی  قیام کردند و با شهادت خویش درخت اسلام را آبیاری نمودند که این مهم به رشد و بالندگی امت اسلامی منجر گردید . پیامبر اکرم (ص) دین  اسلام را برای ما آوردند و حضرت امام حسین (ع) با اهدای جان خود و عزیزانشان سبب بقاء آن شدند .

این عضو کار گروه قرآن و عترت تصریح کرد : حضرت امام حسین (ع) را تنها عشق الهی به میدان نیاورد بلکه اگر این چنین بود تبعیت ما از ایشان ضروری نبود گروهی اعتقاد دارند حادثه عاشورا ، تنها بر پایه عشق حضرت به خداوند متعال استوار است  و درنتیجه با سوالات زیادی مواجه می شوند و برای پاسخ به آنها خرافات بسیاری به این واقعه مقدس وارد می کنندو می گویند حالا که مسئله عشق است هر کاری می توان کرد، در صورتی که این عقل  است که عشق آفرین است .

 حضرت امام حسین (ع) و یاران شان واقعه مقدس عاشورا ، را برای همیشه در تاریخ جاودانه نمودند و عاشقانه تا آخرین قطره خون برای حقانیت دین اسلام مبارزه کردند که این مهم ابتدا حاصل عقل گرایی و سپس عشق بود .امام ویارانشان پیش از آنکه عاشق ترین انسانها باشند عاقل ترین آنها بودندو عقل گرایی یاران ایشان سبب شد حجت خدا را بشناسند و تاآخرین نفس در کنار ایشان بمانند. در جامعه امروزی اگر بخواهیم حادثه عاشورا را به مردم معرفی نماییم نیاز است بر بُعد عقلانیت این حاثه عظیم تاکید کنیم و بگوییم کا رامام حسین از شهادت خود تا طفل شیرخواره و یارانش همگی مبتنی بر مسایل عقلی مسلم بوده است.

وی در پایان تصریح کرد: درحقبقت عاقل ترین انسانها شهدا هستند. چون به کمال عقلانیت رسیدند ما نیز اگر اینگونه عمل کنیم و عقل سلیم را معیارکارهایمان قرار دهیم جلوی بسیاری از انحرافات و بدعت ها گرفته میشود.

در ادامه مدینه میر علایی از دیگر اعضای کار گروه قرآن و عترت به قرائت زیارت عاشورا و همچنین نوحه سرایی در خصوص واقعه عظیم عاشورا پرداخت .

شایان ذکر است به صورت خودجوش و از محل نذورات اعضای کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت ، سفره حضرت علی اصغر (ع) در این محفل روحانی گسترانیده شد و اعضا با نیت خالصانه در این محفل نورانی حضور یافتند ، بخشی از اقلامی که در غالب نذری توسط اعضاء کانون طبخ گردید نیز توسط دو تن از اعضاء در حسینیه امام حسین (ع) فولادشهر و در محفل نورانی دعای ندبه و زیارت عاشورا به نیابت از سایر اعضا توزیع گردید.