۱۳۹۵/۱۰/۱۲

 

مهندس علمداری در همايش تجليل از خادمين فرهنگي ذوب آهن اصفهان :

مهندسي فرهنگي در ذوب آهن مي تواند الگويي براي ديگر سازمان ها باشد

در آستانه نهم دی روز بصیرت ، برای اولین بار در ذوب آهن اصفهان همایش تجلیل از خادمین فرهنگی شرکت با حضور مهندس صادقی مدیرعامل شرکت ، حجت السلام و المسلمین باقریان امام جمعه زرین شهر ، سرهنگ صفر پور فرمانده بسیج شهرستان لنجان و جمعي از مسئولين ذوب آهن اصفهان  و جمعي از اعضاي كانون خيرين فرهنگي بانوان ذوب آهن سه شنبه 7 دي ماه در تالار آهن برگزار شد .

مهندس علمداری مشاور فرهنگي اجتماعي مديرعامل به عنوان سخنران ويژه اين همايش گفت : از زمان احداث ذوب آهن اصفهان تا کنون نیم قرن می گذرد . در این مدت این شرکت مادر صنعتی همواره با حفظ و صیانت از خون شهدا و آرمان های رهبرکبیر انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف با همت شبانه روزی و همدلی پرسنل خویش پیشتاز و پرچم دار بوده است و توانسته نه تنها برند صنعتی بلکه عنوان ارزنده ایران اسلامی را در بُعد فرا ملی نیز پُر آوازه نماید.

وی افزود : هیچ فعالیت، اثر و اقدامی بدون وحدت و انسجام به نتیجه مطلوب نمی رسد . در ذوب آهن اصفهان تک تک بخش های شرکت با هم افزایی در راستای فعالیت های مختلف و از جمله برنامه های فرهنگی گام بر می دارند و این مهم سبب شده است حرکت فرهنگی و مشارکت این شرکت که بحمدا... روز به روز در حال گسترش است و همه به افزايش فعاليت هاي فرهنگي اذعان دارند و در کنار اين برند بزرگ صنعتي و مادر كه الگويي براي ساير صنايع كشور است در بخش فرهنگ نيز مي تواند الگويي مناسب براي ساير واحدهاي صنعتي كشور باشد .  

مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت تصریح کرد : در آستانه نهم دی ماه و روز بصیرت قرار داریم . هموطنان ما  بعد از 31 سال و در دي ماه سال 1388 با آرمان هاي انقلاب اسلامي مجددا ً پیمان بستند و با همدلي و وحدت اعلام آمادگي نمودند و عقايد دروني خود را به منصه ظهور رساندند تا مسير حق را ادامه دهند . امروز و در این همایش شاهد جمع کوچکی از هموطنان آن دوران در این مجتمع بزرگ صنعتی هستیم . علاوه بر اتحاد و پشتوانه درون سازمانی ، حامیان فرهنگی و اقتصادی بزرگی نیز در بیرون از مجموعه همراه ما بودند که در برنامه امروز مورد تجلیل قرار می گیرند . این حاميان فرهنگي شركت ذوب آهن با حضور خود در برنامه ها و جلسات ، حمایت و همراهي خویش را از مقوله استراتژیک فرهنگ نشان دادند و زینت بخش محافل فرهنگی ذوب آهن اصفهان بودند . 

استقلال یک ملت فقط با استقلال فرهنگی تامین می شود

این فعال فرهنگی در ادامه به سخن مقام معظم رهبری در خصوص مقوله فرهنگ اشاره نمود و ادامه داد : مقام معظم رهبری فرمودند : استقلال یک ملت فقط با استقلال فرهنگی تامین می شود . مقوله فرهنگ از نظر تاثیر در آینده یک ملت و کشور با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست . در روز نهم دی اهمیت این مقوله راهبردی در بین مردم ایران و دنیا به نمایش گذاشته شد .

در فرهنگ الهی شادی حرام معنایی ندارد

مهندس علمداری گفت : فرهنگ در ایران یک تعریف واحد دارد و آن توحید و عبودیت است . سال گذشته همه با هم و در کنار یکدیگر تلاش کردیم در شادی اهلبیت (ع) شادمان باشیم و در ایام رحلت این بزرگواران مراسم سوگواری برگزار نموده و با بازگو نمودن نقش آنها در پیروزی دین اسلام همواره زندگی آنها را سرمشق خویش قرار دهیم. در این راستا همواره سعی شد که ارزش ها حفظ شود و برنامه های فرهنگی تاثیر از تهاجم فرهنگی نگیرد در این زمینه شاید برخی بر ما خرده گرفتند که شادی امروزی در برنامه های اخیر شرکت جایگاهی ندارد اما بدانید که فرهنگ ما فرهنگی الهی است و در این مقوله مقدس شادی حرام هیچ معنایی ندارد.

شادی سالم نباید به کارهای ضد فرهنگی آلوده شود

مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت اضافه کرد : همچنان که معصومین فرموده اند : روزی عید است که در آن گناهی صورت نگیرد . متاسفانه دشمنان اسلام همواره سعي كردند مخصوصاً در اعياد سعی بسیار شده است که مجالس و محافل معنوی و مذهبی ما را نیز تحت الشعاع قرار داده و در آن رخنه کنند و ما را به جای شادی سالم ، نشاط و عشق الهی به سمت لهو و لعب ببرند و ما احساس کنیم شادی در این حیطه خلاصه می شود . موسيقی ، شعر و کارهاي هنری که در جهت قرب به پروردگار انجام گیرد عالی است اما اگر در مسیر كفر ، شیطان و بیگانگان باشد آنجا نه کار فرهنگی بلکه نقطه مقابل و ضد فرهنگ به شمار می رود .

ذوب آهن اصفهان هدایای گرانبهایی ( شهدا ) را به کشور تقدیم نموده است

وی خاطر نشان کرد : در ذوب آهن اصفهان با همکاری بخش های مختلف حداقل در دوره ای که بنده افتخار حضور در این مجموعه را یافتم می توان ادعا کرد سعی ما در این راستا بود که برنامه های شرکت در راستای ارزش های فرهنگی ، دینی و انقلابی ایران اسلامی باشد و حرمت خون شهدا را گرامی بداریم . ذوب آهن اصفهان رزمندگان بسیار را به جبهه های حق علیه باطل فرستاد و نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف فنی ، اقتصادی و نیروی انسانی ایفا نمود و افتخار می کند که هدیه های گرانبهایی را به این مرز و بوم تقدیم نموده است .

خادمین فرهنگی در گسترش فعالیت های فرهنگی نقش اساسی دارند

مهندس علمداری به نیابت از مدیرعامل شرکت ضمن قدردانی از خادمین فرهنگی ذوب آهن اصفهان بیان کرد : اگر همراهی خادمین فرهنگی نبود گستردگی فعالیت های فرهنگی که بخشی از آنها را در کلیپ امروز مشاهد نمودید میسر نمی شد .

همکاران ذوب آهنی با حمایت همسران خویش در ثواب کار آنها شریک هستند

وی اظهار کرد : بخش های مختلف شرکت ، حامیان فرهنگی کارخانه در منطقه و همچنین همکاران ذوب آهنی که اجازه دادند و مسیر را برای همسرانش با پشتیبانی مناسب خویش هموار نمودند تا آنها بتوانند دست در دست یکدیگر و بدون هیچ چشمداشتی با تاسیس کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت خدمات کیفی را به صورت رایگان و یا با کمترین هزینه به اعضای خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان و در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت در شهرهاي استان اصفهان ارائه دهند این نقش ماندگار همیشه در اذهان باقی خواهد ماند و نزد خداوند متعال از اجر و قرب خاصی برخوردار خواهد بود . این عزیزان در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل به واقع در عمل به همگان ثابت نمودند که خدمت صادقانه و بدون چشمداشت جایگاه خاصی در بین افکار عمومی دارد .

خدمت برای ائمه اطهار (ع) در هرجایی مورد توجه خداوند متعال قرار می گیرد 

مهندس علمداری گفت : بسیاری علاقمند هستند خادم حرم حضرت امام رضا (ع) باشند اما این خدمت تنها در حرم این امام بزرگوارخلاصه نمی شود خدمت در هر جایی که برای اهداف ائمه اطهار(ع)  و گسترش دین الهی باشد آنجا خادم ائمه هستیم. این خدمت مطمئناً بهتر پذیرفته می شود زیرا شاید در دنیا در معرض ديد ديگران واقع نگردد و وجهه دنيايي نداشته باشد اما ملائک و خداوند متعال شاهد و ناظر اعمال هستند. 

این فعال فرهنگی خاطر نشان کرد : رهبر انقلاب فرمودند : فرهنگ در حاشیه نیست ، در حاشیه اقتصاد و سیاست نیست بلکه اقتصاد و سیاست هستند که در حاشیه فرهنگ قرار دارند .  استراتژي هاي تدوين شده فرهنگی در سال 94 كه به مدت سه سال برنامه ريزي شده است بيشتر بر حوزه خانواده متمرکز مي باشد و هم اكنون در حال برنامه ريزي و ايجاد زيرساخت هاي لازم براي ارتقاء سطح فرهنگي درون سازماني هستيم كه عمليات اجرايي آن از سال آينده صورت مي گيرد . اين برنامه ها به صورت تخصصي و با ابزارهاي جديد الكترونيكي با همكاري بخش هاي مختلف شركت از جمله مديريت هاي آموزش و توسعه منابع انساني ، ‌فناوري اطلاعات و سيستم ها و همكاري بسيج شركت محقق خواهد شد . در اين راستا خوشبختانه به همت اعضای کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت موفقیت های خوبی را کسب نمودیم .

مهندس علمداری افزود : از مدیرعامل شرکت و حمایت های بی دریغ ایشان و  حمایت ها و مساعدت های امام جمعه زرین شهر و سید محسن سجاد فرماندار شهرستان لنجان که در اکثر برنامه های ما حضور فعال داشتند و همچنین نقش شاخصی در امضاء میثاق نامه کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت داشتند ، سبب شده شعبه سه کانون در شهر زرین شهر نیز به زودی افتتاح شود . ضمن اينكه ائمه جمعه سابق و حجت السلام و المسلمين سرافراز امام جمعه فعلی شهر فولادشهر در امضاء میثاق نامه کانون و همچنین رونق بیش از پیش فرهنگ سرای امام رضا (ع) و تداوم مسير كانون نقش داشتند تشکر می کنم . همچنین حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان شرکت علاوه بر سیاست گذاری و اجرای برنامه هاي متعدد فرهنگي به صورت داخلي در كليه برنامه هاي فرهنگي شركت نيز مشاركت فعال دارند .

مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت موفقیت های فرهنگی و اجتماعی امروز شرکت را مرهون همدلی و همکاری دانست و عنوان کرد :  از معاونت های مختلف شرکت ، حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان شرکت ، دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی ،  مدیریت روابط عمومی ، مدیريت آموزش و توسعه منابع انسانی ، مديريت خدمات و امور اجتماعي ، باشگاه فرهنگی و ورزشی ذوب آهن ، شرکت های زیر مجموعه  ، خيريه والفجر و... تشکر و قدردانی نمود .

شایان ذکر است این همایش با برنامه های شاد فرهنگی و هنری همراه بود و اشخاصي که به عنوان خادمين فرهنگی به نمايندگي از بخش هاي مختلف شركت مورد تشويق قرار گرفتند از سوی معاونت ها و مدیریت های مربوطه معرفی شدند . 

بازتاب خبر در رسانه ها