۱۳۹۶/۱۱/۱۴

همایش بزرگ خیرین فرهنگی بانوان شهر درچه برگزار شد

به مناسبت شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س)، به همت شورای شهر درچه روز سه شنبه 10بهمن ماه همایش خیرین فرهنگی در محل فرهنگسرای شهرداری درچه با همکاری روابط عمومی و کانون خیرین فرهنگی ذوب آهن اصفهان با حضور مهندس علمداری مدیر کانون خیرین ،دکتر ابراهیمی روانشناس و استاد دانشگاه ، تنی چند از اعضای شورای شهر درچه و جمعی از بانوان این شهر برگزار گردید.

در این همایش دکتر ابراهیمی به اهمیت نقش زنان در جامعه و همچنین راههای توانمند سازی  بانوان اشاره نمود .وی افزود یکی از مهمترین راهکارهای غلبه بر مشکلات جامعه مشارکت مردم در امور اجتماعی می باشد.

در ادامه مهندس علمداری شهادت حضرت زهرا (س) را تسلیت گفت و ابراز داشت حضرت زهرا در عمری کوتاه درخشید و جاودانه شد.
آن حضرت در آن زمان فدک که یکی از منابع مهم اقتصادی دنیای اسلام بود را به خوبی مدیریت کرد و می توان گفت که ایشان مدیرعامل فدک بود وعلاوه بر نقش ایشان در خانه و تربیت فرزندان و همسر داری بارز ایشان نقش بسیار بزرگی در جامعه ایفا نمود.

زنان ما باید از آن حضرت الگو گرفته و به جز نقش مهمشان در خانواده با مشارکت در اجتماع و ایجاد مشاغل  خانگی در امور اقتصاد خانواده نیز یاری نمایند.جهاد جسمانی بر بانوان واجب نیست ولی جهاد فرهنگی در شرایط امروز بر زنان واجب است.

کانون خیرین فرهنگی فرصتی است برای رفتن به بهشت . این کانون بستر عمل صالح را ایجاد می کند و با آموزش مشاغل خانگی باعث رونق اقتصاد خانواده می شود.

وی گفت ما در تلاشیم تا بستری فراهم نماییم تا محصولات و صنایع دستی تولید شده این کانون را در بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنیم  و انشاا... این برنامه در آینده تحقق خواهد یافت.علمداری در ادامه گفت: در ابتدا کانون خیرین فرهنگی به مناسبت اربعین حسینی در فرهنگسرای امام رضا(ع) فولادشهر و مجموعه اداری شفق ذوب آهن در اصفهان و سپس به مناسبت ولادت جوادالائمه در زرین شهر شکل گرفت و هم اکنون به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) در این شهر تشکیل گردید.وی  از بانوان شرکت کننده در این همایش درخواست کرد که چنانچه در زمینه های مختلف علمی و هنری تخصص دارند با پیوستن به کانون و آموزش به دیگران زکات علم خود را بدهند و در ارتقای سطح فرهنگ و اقتصاد شهر خود با آموزش مشاغل خانگی گام بردارند.

وی خاطر نشان کرد که نام این کانون به نام حضرت امام رضا(ع) مزین شد وکانون خیرین فرهنگی نور امام رضا(ع) زنده رود نامگذاری شد.

لازم به ذکر است که در این آیین به مناسبت شهادت بانوی بزرگ اسلام، مداح اهل بیت دقایقی با مداحی حال و هوای همایش را منور به نور حضرت زهرا(س)  نمود.