۱۳۹۵/۱۱/۰۵

مشاور فرهنگي اجتماعي مديرعامل :

اقتصاد و فرهنگ در ذوب آهن اصفهان پيوند عميقي دارند

همزمان با پایان دوره کلاس های آموزشی ترم پاییز و زمستان کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت و قدردانی از مربیان و اعضای اين کانون ،  با همکاری مدیریت خدمات و امور اجتماعی،  مدیریت روابط عمومی ، شرکت مهندسی پویش ساخت و حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان  اردوی آموزشی ، فرهنگی و تفریحی کانون مذكور با حضور نمایندگان کارگروههای مختلف و مربیان رشته های گوناگون ، دوشنبه چهارم بهمن ماه در محل باشگاه فجر ذوب آهن برگزار شد.

مهندس علمداری مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت به منظور قدردانی از تلاش های خالصانه اعضای کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت در زمینه ارائه فعالیت های متنوع و مطلوب آموزشی ضمن بازدید از برنامه های فرهنگی این اردو گفت : از پنجاهمین سالگرد تاسیس ذوب آهن اصفهان که نماد صنعتی شدن ایران اسلامی به شمار می رود عبور نمودیم. محصولات فولادی این مجتمع عظیم برندی مطرح در عرصه ملی و بین المللی به شمار می رود. درکنار پولاد مردان ذوب آهن اصفهان که به واقع با تلاش شبانه روزی خویش نامی ماندگار از خود در پهنه تاریخ ترسیم نمودند ، بانوان آنها نیز با حمایت همسران خویش اولین کانون خیرین فرهنگی ذوب آهن اصفهان را در کارنامه این شرکت صنعتی تاسیس نمودند و اقتصاد و فرهنگ را به یکدیگر پیوند دادند.

وی افزود : اعضای کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت به عنوان پرچم داران و خادمین فرهنگی ذوب آهن بدون هیچ چشمداشتی به عنوان یک زن ایرانی با آزادگی، استقامت و استقلال در عین حجاب و عفاف توانمندیهای خود را در عرصه اجتماع به منصه ظهور رساندند و علاوه بر آموزش متقاضیان از خانواده بزرگ ذوب آهن سایر علاقمندان را نیز در رشته های متنوع آموزشی بهره مند نمودند. فعالیت درخشان این عزیزان در پیشگاه خداوند متعال ارزشمند است و همسران آنها نیز که همواره پشتیبانشان هستند در ثواب این امر خیر و خداپسندانه شریک مي باشند.

مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت ادامه داد : بحمدا... بخشش اموال در سراسر دنیا در حال گسترش است و بسیاری از افراد با وقف اموال خویش در ثواب کار خیر سهیم می شوند اما فعالیت اعضای کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت در پیشگاه خداوند متعال متمایز است چرا که در ایران اسلامی انسان ها بعد از ایمان به سراغ عمل صالح رفتند و با نیت قرب الهی دانش و توانمندی خویش را وقف می نمایند.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه در حال حاضر سومین اردوی فصلی این کانون در حال برگزاری است بیان کرد : برگزاری این اردوها نشان دهنده این است که یک دوره آموزشی با توکل به خداوند متعال و به همت و همدلی اعضای کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت در میان شور و اشتیاق فراگیران پایان یافته است و سر آغازی امید آفرین برای آغاز دوره آموزشی جدید محسوب می شود.

مهندس علمداری گفت : با توجه به اینکه در آستانه دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران قرار داریم ، برپایی نمایشگاه توانمندی های کانون خیرین فرهنگی شرکت در مجموعه شفق اصفهان در دست برنامه ریزی و ایجاد زیرساخت های لازم قرار دارد . در این رویداد فرهنگی آموزشی اعضای کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت الگوی زن توانمند و آزاده ایرانی را که در جبهه فرهنگ جهاد گونه تلاش می کند  به همگان نشان خواهند داد.

وی گفت : با توجه به گستردگی فعالیت های کانون در ابعاد مختلف مناسبت هایی مانند میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن ، اربعین حضرت امام حسین (ع) که به صورت قمری مصادف با سالگرد تاسیس کانون خیرین است ، نیمه شعبان مصادف با امضای میثاق نامه کانون و میلاد حضرت امام رضا (ع) را در فرهنگ سرای فولادشهر با شکوه خاص و در خور اهل بیت (ع) هر سال گرامی می داریم.

مشاور فرهنگی و اجتماعی مدیرعامل شرکت در پایان گفت : از مدیر اسبق روابط عمومی شرکت ، همچنین مدیریت جدید روابط عمومی ، حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان ، معاونت بهره برداری ، شرکت پویش ساخت ، مدیریت خدمات و امور اجتماعی ، باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن و سایر واحدهایی که هر یک به سهیم خویش در استمرار فعالیت های کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت و ایجاد زیر ساخت های مناسب همواره از هیچ تلاشی دریغ ندارند تشکر و قدردانی می نمایم قطعاً این همکاران تلاشگر نیز در ثواب این کار خیر سهیم هستند.

علیرضا امیری مدیر روابط عمومی شرکت نیز در بازدید از این اردو گفت : وظیفه روابط عمومی علاوه بر تعامل با درون سازمان ، برقراری ارتباط اثربخش با مخاطبان برون سازمانی و خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان است .

وی افزود : صدها سال قبل مردم ایران زمین ، آرزوي دستيابي به چنین مجتمع صنعتي عظیمی را داشتند ، سرانجام در سال 46 کلنگ این شرکت مادر صنعتی به زمین زده شد و در حال حاضر پنجاهمین سالگرد اين دستاورد عظیم کشوری را پشت سر گذاشتیم.

مدیر روابط عمومی شرکت تصریح کرد : در چهلمین سالگرد احداث شرکت و در سال 86 فیلمی از رده مدیریتی شرکت تحت عنوان ( گذر از چهل سال صنعت فولاد با چهره های ماندگار )  از افرادی که در ساخت این مجموعه بزرگ نقش آفرین بودند ساخته شد. مخاطبین با تماشای این فیلم می توانند شناخت خوبی از دوران ساخت ذوب آهن اصفهان ، دلاورمردی های و جانفشانی پولاد مردان جبهه صنعت کسب نمایندکه امروز نیز در این محفل فرهنگی نمایش داده می شود.

در این اردو برنامه های فرهنگی آموزشی توسط کار گروه قرآن و عترت با همکاری کادر اداری و کارگروه هنرهای تجسمی نظیر مسابقه حل جدول به مناسبت دهه فجر ، مسابقه نقاشی کودکان، نشست های تعاملی در خصوص برگزاری هر چه بهتر نمایشگاه توانمندیهای خانواده بزرگ ذوب آهن در دهه فجر و همچنین مسابقه تیراندازی با تفنگ بادی در میان حضور پرشور شرکت کنندگان در سنین مختلف برگزار شد و نفرات برتر هدایایی به رسم یاد بود دریافت نمودند.