۱۳۹۵/۱۱/۱۸

تبلور اقتصاد مقاومتي دردومين نمايشگاه توانمندي هاي خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان

دومين نمايشگاه توانمندي هاي خانواده بزرگ ذوب‌ آهن اصفهان 17 بهمن ماه با حضور مهندس صادقي مديرعامل و جمعي از مسئولين شركت ، اعضای خانواده بزرگ ذوب آهن و شهروندان در مجموعه شفق شركت افتتاح و تا 20 بهمن ماه پذيراي بازدید کنندگان بود . 

مدير عامل ذوب آهن اصفهان پس از افتتاح رسمي دومین نمايشگاه  توانمندي هاي خانواده بزرگ ذوب آهن  از غرفه هاي اين نمايشگاه بازديد نمود و با توضيحات مسئولان غرفه ها در جريان روند فعاليت آنها قرار گرفت .

دومین نمایشگاه توانمندیهای خانواده بزرگ ذوب آهن بستر تعاملی برای آشنایی با دستاوردها

وي در پايان اين بازديد به خبرنگار ما گفت : آنچه در اين نمايشگاه به مناسبت دهه مباركه فجر در معرض ديد عموم قرار گرفت، ‌در حقيقت بخش بسيار كوچكي از فعاليت هاي ذوب آهن اصفهان براي تحقق اقتصاد مقاومتي در عرصه های گوناگون است و بستر مناسبی برای آشنایی با دستاوردها و تعامل بخش های مختلف شرکت با یکدیگر و همچنین شهر وندان و اعضای خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان به شمار می رود .

با اتحاد ، يكپارچگي و همگامي می توان از شرایط بحران عبور نمود

مهندس صادقي افزود : امروز فعاليت در ذوب آهن اصفهان به دليل حجم بسيار زياد بدهي ، كار سختي است اما با اين حال ، فعاليت هاي گسترده اي براي اجراياقتصاد مقاومتي صورت گرفته و مي گيرد. در این راستا پرسنل سخت کوش شرکت نشان داده اند که همواره در بحران ها پشتیبان مجموعه است و عبور از شرایط سخت از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنند. همه كاركنان ذوب آهن آگاه هستند و مي دانند این شرکت دچار بحران است لذا بايدآستانه صبر و تحمل خود را افزايش داده و با اتحاد ، يكپارچگي و همگامي بكوشند تا ذوب آهن اصفهان از وضعيت فعلي خارج شود .

وي اضافه كرد : حذف 600 ميليارد تومان هزينه مربوط بهقرار دادهاي پروژه هاي مختلف كه زائد بودند يا با توان داخلي امكان انجام آنها فراهم بود ، كاهش مصرف ، بهره گيري از تكنولوژي بومي ، اجراي پروژه هاي مختلف با هزينه هاي اندك و .... اقداماتی در راستاي اقتصاد مقاومتي است .

مدير عامل ذوب آهن شرکتگفت : در سال گذشته زيان ثبت شده ذوب آهن 1200 ميليارد تومان بودكه بخشي از زيان نيز به امسال منتقل شد . با اين حال با انجام اقدامات مختلف در سال جاري توانستيم به سود عملياتي برسيم .

وي افزود : حجم بدهي هاي گذشته ذوب آهن موجب شده كه توان پرداخت اين بدهي ها را نداشته باشيم اما  فعاليت هايي انجام شده و در تلاش هستيم حجم ديون شركت كاهش يابد و با اصلاح ساختار مالي ، ذوب آهن روي پاي خود بايستد .

مهندس صادقی بخشي از اهداف برگزاري دومین نمايشگاه توانمندي هاي خانوده بزرگ ذوب آهن را ارائه توانمندي هاي این شرکت در بخش های مختلف كه در سطح كشور مي توانند از آن استفاده كنند بيان كرد و از همه برگزار كنندگان این رویداد فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی تشكر نمود .

برپایی دومین نمایشگاه توانمندیهای خانواده بزرگ ذوب آهن در بخش هاي فرهنگي ، اجتماعي ، صنعتي و تجاري

مهندس علمداري مشاور فرهنگي اجتماعي مدير عامل ذوب آهن اصفهان نيز در گفتگو با خبرنگار ما گفت : دومین نمايشگاه توانمندي هاي خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان در فضايي به وسعت حدود 2 هزار متر مربع در 26 غرفه در بخش هاي فرهنگي ، اجتماعي ، صنعتي و تجاري برپا شده است ، 14 غرفه به کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت ، 10 غرفه به شرکت ذوب آهن و همچنین در راستای مسئولیت اجتماعی شرکت دو غرفه نیز به زندان اصفهان و گروه ناشنوایان بهزیستی به منظور ارائه  دستاوردها و محصولات اختصاص یافته است .

وي افزود : دستاوردهاي خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان در غرفه هايي همچون باشگاه فرهنگي ورزشي ذوب آهن اصفهان ، کار گروه های تحقيق و پژوهش ، قرآن و عترت ، كودك ، هنرهاي تجسمي ، صنايع غذايي ، ورزش همگاني ، آموزش ، صنايع دستي ، كامپيوتر ، علوم پايه ، زبان انگليسي ، حوزه مقاومت بسيج شهيد تندگويان ، معاونت پشتيباني و ساخت ، معاونت بهره برداري ، ايمني بهداشت و محيط زيست ، خيريه والفجر ، نظام پيشنهادها ، فضاي سبز ، روانشناسي ، امور شهدا ، جانبازان و ايثارگران ،تبليغات اسلامي ، كانون خيرين فرهنگي آقايان ذوب‌آهن ، بیمارستان شهید مطهری ،  انتشارات جنگل و  .... به نمايش گذاشته شده است .

مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت با بيان اينكه آموزش رشته هاي مختلف توسطكانون خيرين بانوان ذوب آهن در رشته تخصصي براي خانواده ذوب آهن رايگان است و براي عموم مردم نیز با تخفيف ويژه همراه است افزود : اين نمايشگاه با كمترين هزينه و با همت و تلاش شبانه روزي همه همكاران و در مجموعه شفقذوب آهن برگزار شد  و نشانه بارزی  اقتصاد مقاومتي محسوب می شود .

ذوب آهن اصفهان با بومی سازی قطعات به مقابله با جنگ اقتصادی رفته است

وي ذوب آهن اصفهان را از نظر اشتغال و رونق اقتصادي پشتوانه نظام دانست و گفت : آموزش رايگان رشته هاي متنوع توسط اعضاي كانون خيرين فرهنگي بانوان شركت به خانواده هاي تحت پوشش بهزيستي ، كميته امداد امام خميني(ره) و مددجويانزندان نيز انجام مي گيرد. غرفه های مربوط  به شرکت نیز با به نمایش گذاشتن قطعات بومی سازی شده به دست توانمند پولاد مردان ذوب آهن نشان از عزم آنها برای تولید و مقابله با جنگ اقتصادی کنونی دارد .

مهندس علمداري در پایان  از اعضاي کانون خيرينفرهنگي  بانوان شرکت ، بخش های مختلف کارخانه و همه كسانيكه در برگزاري اين نمايشگاه تلاش نمودند تشکر و  قدرداني کرد .

گفتنی است مهندس صادقی مدیرعامل شرکت به همراه تنی چند از دیگر مسئولین ذوب آهن ، استان و شهرستان لنجان در آییناختتامیه این نمایشگاه نیز حضور یافت و با غرفه داران و اصحاب رسانه در خصوص توانمندی های این شرکت گفتگو نمود و به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت .

 همچنین مهندس صادقی از عموم کارکنان شرکت و شهروندان گرامی برای دعوت در راهپیمایی 22 بهمن که نشان از حمایت عمومی مردم از انقلاب و صیانت از ارزشهای آن دارد دعوت نمود.

شايان ذكر است در كنار نمايشگاه مذكور ، جشن انقلاب نيز در فضايي شاد و مفرح همراه با برنامه هاي متنوع فرهنگي ،‌هنري و اجرای مسابقات مختلف به مدت چهار شب از 17 تا 20 بهمن برگزار و در پايان هر شب علاوه بر اهداء جوايز مختلف ،‌ به قيد قرعه جايزه ويژه كمك هزينه سفر به مشهد مقدس نيز به يك خانواده ذوب آهني اهداء گرديد . گفتني است راديو صداي ذوب آهن نیز  برنامه ويژه راديو نمايشگاه را به صورت زنده در فضاي نمايشگاه تهيه و پخش نمود  .‌

در روز پایانی نمایشگاه بر اساس نظر سنجی صورت گرفته غرفه کارگروه صنایع دستی کانون خیرین فرهنگی بانوان ذوب آهن به عنوان غرفه برتر از نظر بازدید کنندگان  انتخاب شد و نماینده این کارگروه لوح تقدیر مربوطه را دریافت کرد . غرفه باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان و بیمارستان شهید مطهری نیز در این نظرسنجی به ترتیب رتبه های دوم و سوم را کسب نمودند .

بازتاب خبر در رسانه ها