۱۳۹۵/۱۲/۲۴

 

با حضور تعدادی از خانواده معزز شهدا و مسئولین شرکت:

افتتاح پایگاه مقاومت بسیج خواهران حضرت فاطمه الزهرا(س)

همزمان با روز گرامیداشت شهدا و سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا ، آیین افتتاح پايگاه مقاومت بسيج خواهران حضرت فاطمه  الزهرا (س) باحضور خانواده شهیدان علی محمد رضایی ، محمد کرمی ، علی عابدینی و شهیدان هاشمی ، در محل تالار آهن شرکت برگزار گردید. در این آیین که جمعی از مسئولین شهرستان  ، مشاورین ،مدیران و اعضای شورای فرماندهی و خواهران بسیجی و تنی چند از اعضای کانون خیرین فرهنگی بانوان نیز حضور داشتند ، پس از اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و تجلیل از مادران و همسران شهدای حاضر در جلسه  ، فاطمه هاشمی به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت بسیج خواهران حضرت فاطمه الزهرا (س) معرفی شد و در حضور جمع حاضر حکم فرماندهی از طرف سرهنگ صفرپور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنجان به نامبرده ابلاغ شد.

آیت ا... رهبر مسئول دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت در ابتدای این آیین گفت : بسیج به مثابه گلبول های سفید بدن انسان به شمار می رود . این گلبول ها مانند ارتش بدن در مقابل هجوم عوامل بیماری زا ، از بدن انسان محافظت می نمایند. بسیج نیز چنین نقشی را در دفاع از نظام جمهوری اسلامی ایفا می نماید .

وی افزود : خواهران در راهپیمایی های قبل از انقلاب دوشادوش برادران شرکت نمودند و در پیروزی نظام نقش بسزایی داشتند.

مسئول دفتر هماهنگی تبلیغات اسلامی شرکت ادامه داد : در دوران جنگ مادران ، فرزندان رشید خود که از نخبگان نسل بودند برای دفاع از این مرز و بوم به جبهه جنگ فرستادند و این عزیزان با اخلاص کامل و نثار جان خویش از نظام دفاع نمود .

در ادامه مهندس علمداری مشاور فرهنگی اجتماعی شرکت گفت : مردم ایران ، مردمی انقلابی با روحیه معنوی و والای شهامت ، رشادت و شهادت هستند که حضور خودشان را در دوران قبل از انقلاب و در کلیه عرصه ها به منصه ظهور رساندند. در زمان هشت سال دفاع مقدس آقایان به پشتیبانی بانوان در جبهه های حق علیه باطل حضور یافتند و با رشادت و شهادت خویش افتخاری را در پرونده اعمال خود و ایران زمین ثبت نمودند. بانوان در پشت جبهه همراه با آقایان فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی و خدمات پشتیبانی بسیاری را به سرانجام رساندند. رهبر انقلاب این تشکل بزرگ را بسیج نام نهادند و فرمودند بسیج لشگر مخلص خداست.

وی افزود : اخلاص در وجود تک تک بسیجیان نهفته است آنها با عشق ، صفا و صمیمیت در جبهه حاضر شدند و بدون هیچ چشمداشتی خوش درخشیدند و در پیشگاه خداوند متعال به مقام رفیع شهادت ، جانبازی ، آزادگی و رزمندگی نائل آمدند.

مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت تصریح کرد : امروز بیش از پیش به وجود بسیجیان در جامعه نیاز داریم زیرا جنگ در عرصه های مختلف اقتصادی ، فرهنگی و بسترهای متعدد دیگر همچنان وجود دارد و آسیب های آن هنوز بر ایران مانند ترکش هایی می بارد.

این فعال فرهنگی ضمن اشاره به اینکه نقش بارز مردم ایران باید همچنان در این جبهه مقاومت حفظ شود خاطر نشان کرد : نقش زنان می تواند بارزتر از مردان باشد چرا که هر فرزند مردی در دامان مادری با صمیمیت ، عشق و محبت مادری پرورش یافته است . مردان چنین روحیه انقلابی و شهادت طلبی را مرهون چنین مادرانی هستند. این زنان را باید ستود و نا دیده نگرفت و هر روز به این قشری که می تواند صد در صد پشتیبان نظام جمهوری اسلامی باشد بسیار بها داد .

وی افزود : آیین افتتاح پایگاه مقاومت بسیج خواهران حضرت فاطمه الزهرا (س) شرکت متقارن با سالروز وفات بزرگ بانوی اسلام گردیده است. بانویی که با شمشیر زبان خود واقعه کربلا و جفاهایی که به خاندان اهل بیت (ع) گردید را افشا نمود.

مهندس علمداری بیان کرد : انشاا... این پایگاه روزی در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت گردد . این مهم محقق می شود زیرا در خانواده بزرگ ذوب آهن اصفهان پتانسیل ها و بسترهای مناسبی وجود دارد که با تکیه بر آنها می توان به این هدف والا دست یافت و برگ زرین دیگری در تاریخ این شرکت عظیم صنعتی ثبت نمود.

مشاور فرهنگی اجتماعی مدیرعامل شرکت اظهار کرد : نقش بسیج در علم ، اقتصاد و فرهنگ را کوچک نشمارید. رهبر معظم انقلاب در این خصوص فرمودند اگر بر روی مقوله فرهنگ کار نکنید و تولیدی برای فرهنگ نداشته باشیم ، فرهنگ ما هم وارداتی می شود که امروز متاسفانه این اتفاق رخ داده است نمونه هایی از آن وسایل ارتباطی مختلف و برنامه هایی است که به عنوان مثال بر روی تلفن های همراه وجود دارد .

وی گفت : بسیج بانوان و بسیج آقایان ذوب آهن اصفهان به همراه عضویت اعضای خانواده بزرگ ذوب آهن  را با برنامه ریزی منسجم می توان به عنوان بسیج ملی مطرح کرد. رهبر معظم انقلاب به حرکت های خودجوش مردمی اهمیت بسیاری می دهند و از آن حمایت می کنند . در هر بخش و عرصه ای که مردم به صورت خودجوش در صحنه حضور داشته باشند دشمن نمی تواند ورود یابد .

فرزندان این آب و خاک با جانفشانی جانانه خویش از کیان کشور دفاع نمودند

مهندس سیروس موتمن در حاشیه این آیین به خبرنگار ما گفت : در دوران هشت سال دفاع مقدس فرزندان این آب و خاک با جانفشانی جانانه خویش از کیان کشور دفاع نمودند. مادران و همسران شهیدان الگویی برای جامعه به شمار می روند . این شیر زنان با صبر و پایداری خویش ، با وجود اینکه می دانستند ممکن است بازگشتی برای عزیزان شان نباشد ، فرزندان غیور خویش را با روحیه انقلابی به جبهه جنگ فرستادند و افتخار آفرین کشور شدند .

محسن سلیمیان مسئول بازرسی حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان شرکت نیز گفت : با توجه به اینکه پایگاه مقاومت بسیج حضرت زینب (س) در بیمارستان شهید مطهری فعال است ، خواهران شاغل در شرکت از فرمانده بسیج کارخانه درخواست نمودند به منظور تسهیل در حضور  برنامه های مختلف بسیج در کنار فعالیت های خویش پایگاه مقاومت بسیج خواهران نیز  در کارخانه دایر شود.

شایان ذکر است فرشته صمدی به عنوان مسئول نیروی انسانی پايگاه مقاومت بسيج خواهران حضرت فاطمه الزهرا (س) انتخاب شد . خواهران جهت عضویت در پایگاه بسیج و پیگیری مدارک اداری خود با ایشان تماس حاصل فرمایند.   تلفن ( 4829 )

گفتني است پايگاه مقاومت بسيج خواهران حضرت فاطمه الزهرا (س) واقع در ساختمان ولایت ، طبقه سوم مي باشد .