۱۳۹۶/۰۴/۰۳

جلوه زیبای رمضان با کمک به ایتام و نیازمندان

برای ماه مبارک رمضان ، آثار و برکات بی شماری در سطح فردی و اجتماعی ذکر شده است . همه مسلمانان جهان ، سعی می کنند در این ماه عزیز در کنار روزه داری ، دعا ، استغفار و سایر اعمال وارد شده ، کمک به ایتام و نیازمندان را نیز در دستور کارخود قرار دهند. این عمل نیکوکارانه در قرآن کریم و احادیث مورد تاکید فراوان قرار گرفته است. در این راستا حضرت علی (ع) بزرگ‌ترین یاور و مددکار یتیمان ، الگویی واقعی برای تمام مسلمانان جهان محسوب می شوند . پیامبر اکرم(ص) در حدیثی می‌فرمایند: «به درستی که برای خداوند، بندگانی است که آنها را برای برآوردن حوائج مردم برگزید و مردم برای رفع حوائج خویش ، به آنها پناه می‌برند . این بندگان فریادرس ، از عذاب خداوند در امان خواهند بود».

خداوند متعال ، می تواند همه را بی نیاز خلق کند ، مشیت الهی است که زندگی انسان با فراز و فرود و سختی و آسودگی همراه باشد تا با مشاهده و لمس آن شاکر خداوند باشد و از روحیه عبادی والاتری برخوردار شود .

کانون خیرین فرهنگی بانوان ذوب آهن از بدو تاسیس ، فعالیت های خیرخواهانه را از طریق آموزش رایگان رشته های متنوع و یا با دریافت هزینه اندک به نفع کمک به نیازمندان ، کمک به زندانیان نسوان و همچنین توانمند سازی آنها ، بازدید از آسایشگاه سالمندان ، کمک و  دلجویی از اعضای آن ، کمک در راستای آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد و اقداماتی از این قبیل را به صورت مستمر در راس فعالیت های خود قرار داده است . در این راستا اعضای این کانون از محل نذورات خویش و همچنین برگزاری دوره های آموزشی ، به نیت 14 معصوم ، چهارده سبد غذایی را تهیه نمودند و تني چند از اعضا به نمايندگي از سايرين ، سه شنبه سی ام خردادماه مصادف با بیست و پنجم ماه مبارک رمضان ، طی اخذ استعلام و معرفي از سوي موسسه خيريه والفجر شرکت بین ایتام و خانواده های نیازمند توزیع کردند .

یکی از اعضای پرتلاش کانون خیرین فرهنگی بانوان شرکت که تمایل به درج نام خود در نشریه نداشت گفت : در کنار برند مشهور ذوب آهن در عرصه جهانی ،  فعالیت فرهنگی این شرکت نیز در دوره جدید پر رنگ تر از گذشته شده است .

وی افزود : اعضای کانون مذکور در نشستی تصمیم گرفتند 14 سبد غذایی شامل : یک کیسه برنج 10 کیلوگرمی و ... را تهیه نموده و به نیازمندان اهدا نمایند .

این عضو پرتلاش کانون که هنگام ارائه سبد غذایی با خانواده های نیازمند صحبت کرده است گفت : این چهارده خانواده ذوب آهنی متاسفانه به علت فوت نان آور خانواده ، عیالوار بودن ، بیماری فرزندان ، طلاق و آسیب هایی از این دست با مشکلات فراوانی مواجه هستند .

وی ادامه داد : کارکنان ذوب آهن همواره در سخت ترین شرایط یار و یاور یکدیگر بودند . از این طریق نیز مانند گذشته می توانند با اختصاص بخشی از حقوق خود و یا از طریق هماهنگی با موسسه خیریه والفجر به نحو شایسته به افراد نیازمند کمک کنند .

شایان ذکر است این سبد های غذایی در شهرهای فولادشهر ، زرین شهر ، چمگردان ، فلاورجان و شهر اصفهان توزیع گردید.