۱۳۹۶/۰۴/۰۳

 

به همت كارگروه قرآن و عترت كانون خيرين فرهنگي بانوان شركت

ويژه برنامه ضيافت معنوي برگزار شد

در ايام ماه مبارك رمضان ويژه برنامه ضيافت معنوي به همت کارگروه قرآن و عترت کانون خیرین فرهنگی بانوان شركت در مجموعه فرهنگی شفق اصفهان برگزار شد .

مريم غازي از اعضاي كارگروه قرآن و عترت كانون خيرين فرهنگي بانوان شركت با اعلام اين خبر ، محورهاي ويژه برنامه ضيافت معنوي را بدين شرح عنوان كرد : جزء خوانی، سخنرانی مذهبی با محوریت سبک زندگی دینی و مشاوره مذهبی و جلسات پرسش و پاسخ دینی و کارگاه قرآن و خلاقیت ویژه کودکان .  
وي ادامه داد : ارائه سخنرانی مذهبی با موضوعات روز نظیر: تاثیر بازی های رایانه ای وفضای مجازی بر باور واعتقادات خانواده ، چگونگی بهینه سازی اوقات فراغت ، اقتصاد مقاومتی و نقش زنان ، با استفاده ازقرآن وعترت اهل بیت نيز از جمله ساير برنامه ها بود كه و مورد استقبال مخاطبان واقع گرديد .
اين عضو كارگروه قرآن و عترت ضمن اشاره به اينكه ، این طرح در هشت جلسه سه ساعته برگزارشد در خصوص همكاري كارگروه هنرهاي تجسمي در اين راستا نيز خاطر نشان كرد :  برگزاری کارگاه ویژه کودکان با همکاری کارگروه هنرهای تجسمی کانون خیرین فرهنگی بانوان انجام گرفت .
مريم  غازي گفت : احوال قیامت با احوال روز عید فطر از جهات گوناگون مطابقت دارد. این موضوع را حضرت علی (ع ) به طور کامل ترسیم کرده و می فرمایند: روز عید، روزی است که نیکوکاران پاداش می گیرند، ولی گناهکاران زیان می کنند. این روز شباهت فراوانی به قیامت دارد، پس هنگامی که برای برپایی نماز عید از منزل خارج می شوید، بیرون رفتن شما از قبر به سوی خداوند را یاد آورید. وقتی در جایگاه نماز ایستادید، آن روزی را به یاد بیاورید که در محضر خداوند برای حسابرسی می ایستید، به یاد آورید بازگشتتان را به سرمنزلی که در پیش رو دارید، آیا به بهشت می روید یا به جهنم ؛ ای بندگان خدا .  بدانید که خداوند برای مردان و زنان روزه دار موهبتی قرار داده است و در آخرین روز ماه رمضان فرشته ای از جانب او ندا سر می دهد: بندگان خدا ! بشارتتان دهم به این که پروردگار گناهان گذشته شما را آمرزید ، به فکر آینده و زندگی جدید خودتان باشید، که چگونه می خواهید زندگی نوین را آغاز کنید. هنگامی که هلال ماه شوال نمایان شود، فرشته بانگ می زند: مومنان بیایید پاداشتان را دریافت کنید.
وي گفت : کارگروه قرآن وعترت در نظر دارد جهت بهینه سازی اوقات فراغت بانوان و دختران در تعطیلات تابستان طرحی با نام طرح" ترنم" اجرا نماید که جزئیات آن به زودی از طریق سایت بانوان به آدرس http://banovan.esfahansteel.com و هفته نامه آتشكار اطلاع رساني مي شود .  همچنين با استمداد از خداوند متعال ، سلسله مباحث سبک زندگی در قالب سخنرانی های مذهبی در آینده نزدیک نيز در فرهنگسرای امام رضا (ع ) برگزار خواهد شد .