۱۳۹۶/۰۹/۰۷

برگزاري جشن بزرگ ولايت حضرت مهدي (عج) در مجموعه مصلي وليعصر زرين شهر

به مناسبت سالروز آغاز امامت و ولايت حضرت مهدي (عج) جشن بزرگ ولايت با  حضور حجت الاسلام و المسليمن باقريان امام جمعه زرين شهر ، مهندس علمداري مشاور فرهنگي اجتماعي مديرعامل شركت ، سرهنگ صفرپور فرمانده سپاه لنجان ، احمد احمديان عضو شوراي اسلامي زرين شهر ، حجت الاسلام و المسلمين صائبي رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان لنجان ، دكتر محمد صادق كفيل مسئول مركز تخصصي مهدويت استان قم ، عليرضا اميري مدير روابط عمومي شركت و تني چند از ديگر مسئولين ، به همت و همكاري كانون خيرين فرهنگي بانوان  و روابط عمومي شركت دوشنبه ششم آذرماه در مجموعه مصلي وليعصر زرين شهر برگزار شد.

مهندس علمداري مشاور فرهنگي و اجتماعي مديرعامل در ابتداي اين آيين گفت : شهدا با ايثار و رشادت هاي خود شرايطي را فراهم نمودند تا همه در امنيت زندگي كنيم. هم اكنون امنيت منطقه و كشور را مرهون رشادتهاي شهداي مدافع حرم هستيم كه با ايثار و از خود گذشتگي توانستند اين شجره خبيثه را از بين برده و آسايش را براي مسلمانان جهان به ارمغان بياورند .

وي با طرح اين سوال كه تا كنون براي ياري و تعجيل ظهور امام عصر (عج) چه كارهاي انجام داده ايم ، افزود : بهترين كار كه بالاتر از هزاران سال عبادت است تفكر به اين موضوع است كه براي ياري حضرت مهدي (عج) چه كارهايي بايد انجام داد تا زمينه ساز ظهور ايشان فراهم گردد. يكي از دلايل عدم ظهور ، فراهم نبودن زمينه ها و نبود ياران واقعي اين امام همام است . 

مشاور فرهنگي اجتماعي مدير عامل تصريح كرد : در اين جشن كه به مناسبت سالروز آغاز امامت و ولايت حضرت مهدي (عج)  برگزار شده است با هم پيمان ببنديم كه از ياران با وفاي ايشان باشيم .

مهندس علمداري زكات را يكي از راه هاي رستگاري دانست و گفت : هميشه زكات به معناي پرداخت مالي نيست بلكه مي توان با در اختيار گذاشتن توانايي و علم خود به ديگران اين امر مهم ديني و تكليف الهي خود را انجام داد ، هم اكنون اين بستر با نام نويسي در كانون خيرين فرهنگي فراهم گرديده است .

وي با اشاره به اين موضوع كه با انتقال دانش و تجارب خويش در كانون خيرين فرهنگي صدقه اي جاويد در زندگاني مي توان فراهم كرد ، خاطر نشان نمود : از طريق به اشتراك گذاشتن روزي دو ساعت از توانايي هاي خود به ديگران علاوه بر پرداخت زكات مي توانيد درخت علم و علم پروري را بكاريد و شاهد نسل آينده اي پرتوان در مهين عزيزمان باشيم .

در اين آيين حجت الاسلام و المسلمين باقريان ضمن خير مقدم به حاضرين و تبريك آغاز ولايت حضرت مهدي (عج) گفت : در طول سال به مناسبت هاي عزا و مصيبت مي پردازيم و جا دارد ايام شادي و مناسبت هاي شادي را نيز كه در دين اسلام وجود دارد  را زنده و احياء كنيم كه اين امر نياز به فرهنگ سازي دارد تا فرزندان ما بدانند دين مبين اسلام دين حزن و اندوه نيست .

امام جمعه زرين شهر به جذب افراد هنرمند و توانمند  براي برپايي اينگونه جشن ها و مراسمات اشاره كرد و گفت : با نگاه ويژه به هنر و فرهنگ و ترويج آن در بين قشر جوان مي توان اين نسل را ايمن نمود و با  مخاطرات فضاي مجازي مقابله كرد.

 وي به چگونه شادي كردن در شادي هاي اهل بيت اشاره كرد و گفت : از ديگر مناسبت هايي كه مي توان در اين روز به آن اشاره كرد هفته بسيج و پيروزي بسيجيان بر داعش است كه بحمدا... محقق گرديد.

حجت الاسلام و المسلمين باقريان با اشاره به اينكه اين برنامه به همت و همكاري كانون خيرين  فرهنگي بانوان ذوب آهن اصفهان انجام شده است گفت : با برپايي اين چنين آيين هايي مي توان به اشاعه فرهنگ و ارتقاء سطح آگاهي مردم كمك شاياني كرد و اين تدبير نيكوي مسئولين ذوب آهن اصفهان است كه در امر فرهنگ سازي چنين گام هاي موثري در سطح منطقه برداشته اند. با همكاري بيشتر ذوب آهن و مسئولين منطقه مي توان شاهد گسترش اين گونه فعاليت ها در آينده بود . شايان ذكر است اين آيين همراه با برنامه هاي فرهنگي و  مسابقات فرهنگي و هنري براي حاضرين بود .